: : váš účet : :

Péče o obuv

Při péči o Vaší obuv je třeba dodržovat určitý postup.

Nejprve obuv zbavíme hrubých nečistot. Většinou používáme vlhký hadřík na povrch obuvi, na znečištěnou podešev kartáček, vodu se saponátem. Pozor na usňovou podešev, tu nenamáčíme, pouze přetřeme vlhkým hadříkem a použijeme speciální přípravek na čištění kožené podešve. Poté je nutno obuv naimpregnovat prostředky, které chrání obuv proti vlhkosti a znečištění. Impregnujeme každý povrch obuvi, kromě lakované usně. Péči o obuv je nutné přizpůsobit povrchovému materiálu.

Hladká useň

Hladké usně mají jemně strukturovaný povrch s malými póry, který může být zpracován v matu nebo lesku. Useň není vodo-nepropustný materiál, ale vodo-odpudivost Vaší obuvi může být zvýšena pomocí speciálních krémů- impregnátoru. Přesto není usňová obuv vhodná do deštivého počasí. V deštivém počasí se rychleji opotřebovávají i kožené podešve. Promáčenou koženou obuv sušte postupně, bez tepelného zdroje. Obuv je dobré vycpat novinovým papírem a po uschnutí napustit a zvláčnit vhodným krémem. Hladkou usňovou obuv ošetřujeme speciálním krémem. Doporučujeme držet se zásady - kvalitnější obuv vyžaduje kvalitnější krém. Krém v odpovídajícím barevném odstínu naneseme na obuv, rozetřeme a přeleštíme nejlépe flanelovým hadříkem.

Nubuk

Nubuk je useň broušená po líci. Povrch na omak působí sametově jako broskev. Na impregnaci je nejvhodnější používat vodo-odpuzující sprej a to v odpovídajícím barevném odstínu. Nubukovou obuv ošetřujeme kartáčováním, nejlépe speciálními gumovými kartáčky. Při větším opotřebení můžeme užít barevné, ale i bezbarvé spreje nebo čistící kostky.

Textilní materiály

Textilní materiály se v poslední době používají nejen nejen u domácí a letní vycházkové obuvi, ale prosazují se také u společenské a vycházkové obuvi, tzv. galanterní obuvi. Textilní obuv ošetřujeme pouze za sucha kartáčováním, čistícími a barvícími spreji na textil. Tuto obuv nikdy neperte! K ošetřování je vhodné používat doporučené přípravky, mezi které patří pěnový sprej, který čistí do hloubky a oživuje barvy.

Pohodlí, 570 01 Litomyšl
tel. +420 461 631 319
IČO 26009617
DIČ CZ26009617
 

Log in or vytvořit účet